نمایش صوتی کوری

 

نمایش صوتی کوری 

اولین نمایش صوتی خصوصی در ایران 

برگرفته از رمان کوری نوشته ژوزه ساراماگو 

 

 

 

نمایش صوتی کوری با اقتباس از کتاب کوری نوشته ژوزه ساراماگو با ترجمه و برگردان به نمایش کاملیا کریمی به کارگردانی و تهیه کنندگی فریبرز صفی در تاریخ ۲۰ مهر ماه سال جاری توسط موسسه فرهنگی هنری جام سبز در تمامی فروشگاه های اینترنتی محصولات فرهنگی هنری منتشر خواهد شد .
به گزارش رسیده،امیر حسین بی ریا اعلام کرد: کوری اولین نمایش صوتی با تولید و پخش خصوصی در ایران است . و شاید تنها گروه هنری آوای آپامه باشند که شجاعانه به این گونه پای تولید چنین مجموعه ای ایستادند و اثری را در حجم و کیفیت رادیو و حتی بالاتر انجام دادند.
در ادامه امیر حسین بی ریا گفت : علاقه مندان به کتاب و اهل مطالعه قطعا کتاب کوری را خوانده اند و قطعا عده ی زیادی هم فیلم سینمایی کوری را با اقتباس از متن ژوزه ساراماگو دیده اند که به عقیده من، گوش کردن به این نمایش صوتی، کاری خالی از لطف نیست . و با توجه به استقبال از کتاب این نویسنده بزرگ در ایران، همکاران من در گروه هنری آپامه مسئولیت سختی را بر عهده داشته اند .

امیر حسین بی ریا افزود تمامی گویندگان گروه هنری آوای آپامه، جوانان خوش صدا و خوش آتیه ای هستند که بارها صدایشان را در دوبله فیلم های سینمایی شنیدیم و با صدای آن ها آشنا هستیم . که در این نمایش هنرمندانی چون محمد مقدسی ، یحیی گلنسایی ، بهاره جلودار زاده ، کاملیا کریمی ، حمید طاهری ، محمد رضا لاکچی ، رهی نادری ، طیبه رضایی ، احمد ذبیحی ، نیلوفر رحمانی ، فرزاد ایروانی ، مجتبی تقوی ، زهرا پور علی و محمد حسین اثنی عشری هنرنمایی کردند . و همچنین هنرمند بزرگ رادیو نمایش، احمد گنجی در تیتراژ این مجموعه به هنرنمایی پرداخته است .
وی در ادامه اعلام کرد، دفتر موسیقی و مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک های بسیار زیادی در دریافت مجوزهای لازم این اثر کردند . و سایت های نواک و نمانو همکارانی بودند که دوستانه در پخش این اثر ما را یاری کردند .

 

لینک خبری بانی فیلم